Search Indexelés nem működik?

Topics: Administration, Core
Dec 18, 2013 at 7:40 AM
Sziasztok!

Beüzemeltem egy default angol Orchard 1.7.2-es oldalt. A keresés indexeléssel bajom van. Engedélyeztem a Search, Indexing and Lucene modulokat.
A Header-hez hozzáadtam a Search Form-ot. http://docs.orchardproject.net/Documentation/Search-and-indexing
Viszont az index file nem jön létre, és ha kézzel hozom létre látom, hogy rendszeresen frissül, mégis a keresésnél "Please define a default search index" üzenetet kapok.
Mi lehet a gond?
Developer
Dec 18, 2013 at 3:37 PM
Bár az is elképzelhető, hogy ez egy bug (személyesen még nem tapasztaltam, de hallottam hasonlóról), először vegyük végig:
  • Mindent bekapcsoltál, ami kell, ez OK.
  • Viszont nem hoztál létre indexet, amit a keresőform használni tudna. A Settings/Indexes alatt tudsz létrehozni indexet, az alapértelmezettet célszerű "Search"-nek elnevezni. Aztán ezt az indexet be kell állítani default indexnek a Settings/Search alatt (a hibaüzenet ezen lépések hiányára utal).
Dec 18, 2013 at 9:01 PM
Hohó, tényleg ez volt a gond! A Settings/Indexes alatt még létre hoztam az indexet, de a Settings/Search-ben nem volt megadva, hogy azt az indexet használja.
Hiányos a dokumentáció :-( viszont öröm, hogy a fórumon ilyen segítőkész, hozzáértő emberek vannak!
Developer
Dec 19, 2013 at 12:00 AM
Na akkor szuper :-).