Nik, kérdés

Topics: Magyar (Hungarian)
May 12, 2013 at 7:50 PM
Eddig semmi gond nem volt, működött szépen a kis controllerem, de most hozzáadtam egy újat és le akartam tesztelni, nem működött ezt dobta, nézem a régieket és most már azok se működnek, wtf?

Configuration Error
Description: An error occurred during the processing of a configuration file required to service this request. Please review the specific error details below and modify your configuration file appropriately.

Parser Error Message: It is an error to use a section registered as allowDefinition='MachineToApplication' beyond application level. This error can be caused by a virtual directory not being configured as an application in IIS.

Source Error:

Line 50:
Line 51: <system.serviceModel>
Line 52: <serviceHostingEnvironment aspNetCompatibilityEnabled="true"
Line 53: multipleSiteBindingsEnabled="true" />
Line 54: </system.serviceModel>

Source File: E:\Data\VS2012_Projects\Nihonhoz minden\Orchard.Source.1.6_Nihon_v5\src\Orchard.Web\modules\carelementstrade\web.config Line: 52
Developer
May 12, 2013 at 8:09 PM
Egy kicsit értelmesebb címet, légyszi :-). És nem módosítottál semmit a jelölt Web.configon? Mivel futtatod az oldalt?
May 12, 2013 at 8:20 PM
Firefox, asp.net develpoment server, most már a dashboardon a contentsnél is ezt csinálja. Nem túl megnyugtató hogy leadás előtt önhibámon kívül nem működik hirtelen...
May 12, 2013 at 8:30 PM
Ahogy elnézem akkor adja be amikor próbálok hozzáférni a saját contentjeimhez bármilyen módon. De a legutóbbi sikeres futás óta semmit nem módosítottam sehol még hozzá se adtam új itemeket...
Developer
May 12, 2013 at 8:40 PM
Ez a <system.serviceModel>-es rész biztos, hogy nincs eredetileg benne a jelölt Web.configban, és ugye ez okozza a problémát, ahogy a hibaüzenet írja. Gondolom véletlenül hozzáadtál a modulprojekthez egy WCF service-t (ezt viszonylag könnyű, Add reference helyett Add service reference). Ha látsz service reference-eket a modul References mappája alatt, akkor töröld ki, illetve ha ezek után is benne marad a Web.configban a problémás blokk, akkor azt töröld ki onnan.
May 12, 2013 at 8:44 PM
Köszi, így már működik, igen egyszer véletlenül félrekattintottam a vs meg sunyiban hozzáadta ezeket :)
Developer
May 12, 2013 at 8:51 PM
May 13, 2013 at 12:00 AM
Hát ha nem ilyenekkel kellett volna szenvedni még akár kész is lehetett volna normálisan :(