Lassú oldal (archív)

Topics: Magyar (Hungarian)
Developer
Apr 14, 2013 at 11:00 PM
dnagyp mondta 2012. augusztus 23. 7:53

Szia!

Elkészült az első éles Orchard-os oldalam (1.5.1.).

Localhostban nagyon jól és gyorsan működik.

Éles host környezetben viszont nagyon lassan jön be az oldal és a menüpontok között is lassan vált. Nagyon sok saját tartalomtipus (kb. 40) van az oldalom, de még mind üres. Mi lesz, ha a megrendelő elkezdi feltölteni adatokkal.

Nincs valamilyen beállítás (web.config) ?

Köszi a válaszokat előre.

DNP

Piedone mondta 2012. augusztus 23. 23:35

Hol van hostolva az oldal? Két dolog elég fontos az Orchardnak: memória (200MB vagy több) és Full trust. Ezen kívül az SQL Server jellemzően gyorsabb, mint az SQL CE. A Web.config cikkünket olvastad?

dnagyp mondta 2012. augusztus 24. 10:16

Szia Piedone!

Host : aspHOSTpage: standard csomag. SQL CE-t használok, lehet valahogy migrálni az adatbázist SQL Server-re?

A Full trust-t a szplgáltatónak kell beállítani?

Köszi

Benedek Farkas mondta 2012. augusztus 24. 11:28

Szia! Az aspHOSTpage áprilisi fórumbejegyzése alapján:
A Trust Levet-t az aspHOSTpage környezetben nem tudod állítani, az fixen Medium és Read Only.
Orchard-nak kell a Full-trust, hogy normálisan menjen. :(

dnagyp mondta 2012. augusztus 24. 11:37

Szia Benedek!

Igen, ezt sajnos utólag már én is olvastam.

Van MO-on olyan szolgáltató, aki ezt tudja biztosítani?

Mindenképpen saját domain-t kell használnom (webmatrixtarhely, sandbox nem jó emiatt nekem).

Azure tapasztalat? Ott megy rendesen?

Piedone mondta 2012. augusztus 24. 12:06

Migrálni nagyon egyszerű WebMatrixból: http://www.sarasota.me/blog/migrate-orchard-database-sql-server-ce-to-sql-server-webmatrix

Magyarországon nem ismerek olyan szolgáltatót, ami műszakilag megfelelne és elfogadható áron is kínálná a tárhelyet, én a Gearhost CloudSites szolgáltatását ajánlom (http://www.gearhost.com/cloudhosting/cloudsites/overview/), egy fiók alatt több Orchard site-ot is vígan futtathatsz, és gyors. Mivel Coloradoban vannak, itthonról érezni a távolságból fakadó pingnövekedést.

Benedek Farkas mondta 2012. augusztus 24. 12:07

Magyarországon nem tudunk többről, Azure-t még nem használtunk, de a CodePlex-es Orchard discussion-ök között van jópár Azure témában, az új Azure-ról jókat mondanak

Viszont Piedone üzemeltet Orchard-os site-okat GearHost-on (és valószínűleg ez az oldal is hamarosan átköltözik oda), az jól kiszolgálja az Orchard-ot és barátságos ára van (saját domain működik természetesen).

mikrobi mondta 2012. december 8. 23:08

Az aspHOSTpage- nél az 'Orchard-barát kiszolgáló' tökéletesen kiszolgálja az Orchard alkalmazásokat és a Full Trust is elérhető.

Benedek Farkas mondta 2012. december 9. 9:32

Na ez egész jól hangzik, van esetleg ott futó Orchard-od?

Egyébként kipróbáltuk az Azure VM-et, 10$/hó az ExtraSmall instance, 100 MB-os Azure SQL DB 5$/hó (de nincs rá feltétlenül szükség, az SQL CE ugyanolyan gyors Azure VM-en) és durván gyors. Zoli írt róla az angol blogba.